Židle Jitro Baby Ořech

Kód: 1678
ZdarmaZdarma
Ořech
3 834 Kč 3 168,60 Kč bez DPH
dostupnost 7 - 14 dnů
Můžeme doručit do:
25.8.2021

NOVINKA!!! Dětská rostoucí židle Jitro BABY, zdokonalená verze Jitra Klasik vzhledem k bezpečí Vašeho dítěte. Židlička Jitro Baby je vhodná už pro nejmenší děti od 9 měsíců s možností dokoupení příslušenství. Nově se zvýšenou opěrkou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Molitanový PODSEDÁK JITRO A DOPRAVA ZDARMA! Stabilní dětská rostoucí židle Jitro z tvrdého bukového dřeva. Rostoucí židle JITRO "roste" spolu s Vaším dítětem.

Lze optimálně nastavit nejen výšku, hloubku sedadla, ale i výšku a polohu zádové opěrky. Sedátko a podnožka leží v drážkách v bocích židle, boky jsou k sobě přitaženy dvěma kovovými svorníky. Tento systém umožňuje velmi rychlé a jednoduché přestavění. Sedátko a podnožka jsou vyrobeny z bukové překližky a mají rozdílnou hloubku sedu, lze je vzájemně zaměnit. Boky židle jsou z bukového masivu.

Rostoucí židle jsou vhodné již pro děti samostatně sedící od cca 9 měsíců - s jídelním pultíkem, až po teenagery. Nosnost židle je 100kg.

Novinku - zvýšenou opěrku lze nastavit do čtyř různých poloh pro větší bezpečí dětí.

 

 

 

Celá židle má nový atest včetně všech svých doplňků. Díky kvalitě materiálu i provedení tohoto výrobku, byla při atestu naměřena nosnost až 160 kg.

 

Výška: 88 cm

Šířka: 43 cm

Hloubka: 48 cm

Nejvyšší možné nastavení sedátka: 62 cm

5 výškových poloh sedátka, 10 poloh podnožky

Hmotnost: 7 kg

 

Židli Jitro Baby lze doplnit příslušenstvím: komplet pultík + stabilizační botičky, područky + stabilizační botičky, kalhotky, komplet pultík + kalhotky + stabilizační botičky, samostatný stupínek, sedák na zádovou opěrku, stabilizační botičky. Lze zakoupit v kategorii Příslušenství k rostoucím židlím Jitro Baby.

 

Návody k montáži židli a příslušenství jsou v sekci "Ke stažení".

 

ROZDÍL MEZI ŽIDLÍ JITRO KLASIK A JITRO BABY

1. 
Po absolvování atestu byly doporučeny úpravy rostoucí židle Jitro Baby, které zvýší bezpečnost dětí na židli, hlavně těch nejmenších.

Zvýšená opěrka u rostoucí židle Jitro Baby umožňuje sedět malému dítěti i u stolu o výšce až 80 cm – správná opora zad těch nejmenších. 

Když sedí za pomoci pultíku a sedátko je ve druhé drážce shora, otočením zvýšené opěrky obloukem dolů zajistíme, že malinké dítě nepropadne pod bederními opěrkami dozadu. 
Při použití kalhotek toto nehrozí, ani když dáte sedátko ještě níž. 

Zvýšená opěrka také zvyšuje komfort sezení v případě použití jenom jedné bederní opěrky. Můžete ji polohovat do čtyř výškových poloh tak, aby vždy vycházela do beder dítěte, aby byla těsně nad jeho zadečkem. Nastavením zádových opěrek je židle Jitro BABY mezi dřevěnými židlemi jedinečná.
Čtyři otvory v boku židle v oblasti zádových opěrek umožňují jejich (viz výše) výškové nastavení více o jednu polohu, ale hlavně pevněji ukotví pultíkové a samostatné područky.

Stabilizační botičky jsou pojistkou boční stability židle při využití područek a kompletu pultík. Zajišťují bezpečnost i v případě, že se dítě opře o opěrku směrem zevnitř do strany a vykloní se. Proto jsou nově součástí područek a pultíku a tyto doplňky se nedají koupit bez nich. Všechny židle Klasik i Baby mají do spodní strany lyžiny navrtané otvory pro jejich připevnění. Doporučují se také dokoupit ke stupínku, pokud se přikupuje jenom samostatně. Umožňuje bezpečné používání v nejnižší poloze ve čtvrté drážce a vysunutí 10 cm bez botiček nebo 16 CM s nimi (bylo měřeno ve VÚ při atestu).

Nové kalhotky mají kvůli bezpečnosti – aby je dítěti nemohl např. druhý sourozenec rozepnout, na zadní straně kšandy zapínací na přezku, patenty jsou opatřeny druhým jištěním – háčky. Nově budou také kšandičky přišity k přednímu dílu napevno. Zase proto, aby je dítě samo nemohlo rozepnout. 

Samostatné a pultíkové područky mají dva otvory na přichycení k židli. V balení u židlí jsou nově 4 zkrácené matice na zaslepení otvorů, když tam nejsou žádné područky. Naopak u područek musí být přiloženy matice delší, aby se područky mohly připevnit. 

2. Proč dvě židle 
Jitro Klasik – jediný rozdíl oproti druhé židli Jitro Baby je, že nemá zvýšenou opěrku, kromě ceny, samozřejmě. Nedoporučuje se proto k ní používat Komplet pultík!!! To proto, že neposkytuje bezpečně vysokou oporu zádíček dítěte v nejvyšší poloze a v nízké je zase velký otvor pod opěrkami. Jinak se všechny doplňky používat mohou. 

Klasik je také pro ty, co už doma jednu židli mají a chtějí druhou stejnou. 
A naopak jde i to, že si ke stávající židli, co mají doma, mohou přikoupit zvýšenou opěrku a i když mají v boku jenom tři díry, opěrka jim tam půjde dát a nepotřebují k ní žádné nové matice.

Baby doporučujeme, když zákazníci chtějí doplňky pro nejmenší, tak je zajištěno vše, co má malé dítě pro zdravé a bezpečné sezení mít.

Kalhotky nemusí mít stabilizační botičky, protože dítě se nemá možnost do boku o co opřít a vyklonit, ale mohou se samozřejmě přikoupit.

3. Další doplňky
Sedák na opěrku zůstává stejný, snad trochu víc sluší Baby židli, protože kopíruje její tvar.

Pásek pro větší děti je určen pro děti sedící již bez přídržného systému, od 1,5 roku do 2,5 roku, když má rodič představu, že je nutné ještě nějak dítě fixovat.

Kšandy k pultíku si mohou přikoupit ti, co mají už židli doma a tato nová „vychytávka“ je osloví. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.